Koniec z rdzą

Ogrodzenie domu spełnia niezwykle ważne funkcje – przede wszystkim wyznacza teren i zapewnia bezpieczeństwo. Wypełnia również rolę estetyczną. W związku z tym należy mieć na uwadze jego stan, gdyż – z racji metalowych elementów – jest narażone na atak rdzy. Całe szczęście są sprawdzone sposoby malowania i zabezpieczania ogrodzeń. Jakie są najlepsze?

Przygotowanie powierzchni

Aby dobrze przygotować metalową powierzchnię i cieszyć się pięknym ogrodzeniem przez lata, należy wykonać szereg czynności. Pierwszą jest sprawdzenie, w jakim stanie są przęsła oraz słupki. Jeżeli zauważymy, że stara powłoka jest pomarszczona lub pęka, musimy ją całkowicie usunąć.

Malowanie metalowego ogrodzenia

Najlepiej wykorzystać wiertarkę uzbrojoną w drucianą ściernicę szczotkową, drucianą szczotkę lub papier ścierny o gradacji 120-240. Na dobrze przygotowany, „zdrowy” metal, możemy położyć już Śnieżkę na rdzę. Inaczej musimy postąpić, kiedy malowana powierzchnia jest nowa. W takim wypadku należy ją tylko dokładnie wyczyścić. Możemy do tego użyć ścierki nasączonej odpowiednim rozpuszczalnikiem, który nie zawiera benzyny. Nakładanie produktu Śnieżka na rdzę nie powinno odbywać się w czasie deszczu lub mgły.

Malowanie

Malowanie ogrodzenia należy do czynności dość mozolnych. Jest to spowodowane rozmiarami płotów oraz ich skomplikowanymi kształtami. Możemy wykorzystać pędzel, wałek lub natrysk. Najwygodniejszym narzędziem będzie pędzel, w szczególności płaski jednorodnie zakończony. Wałki sprawdzają się tylko na szerokich i gładkich elementach ogrodzenia. Oprócz wyboru narzędzia należy pamiętać o zabezpieczeniu tych fragmentów, które mogłyby zostać zachlapane farbą.

Malowanie metalowego ogrodzenia

Warto się nawet zastanowić nad zdemontowaniem przęseł, jeśli przytwierdzone są na śruby. Dzięki dokładnemu przygotowaniu możemy zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na sprzątanie. Odpowiedni wybór preparatu zapewni odporność na uderzenia i zarysowania oraz przełoży się na doskonałe właściwości dekoracyjne. Przed użyciem emalii należy ją starannie wymieszać. Nakładanie powinno przeprowadzić się w temperaturze podłoża i otoczenia powyżej +10°C i wilgotności powietrza poniżej 80%. Zalecane jest stosowanie płaskiego pędzla lub wałka. Możliwy jest również natrysk pneumatyczny, ale tylko w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach. Ilość warstw zależy od agresywności korozyjnej środowiska. Sugeruje się nakładać 2-3 warstwy.

malowanie farbą metalowego ogrodzenia

Tak wykonana praca oraz zastosowanie produktów marki Śnieżka (Śnieżka na rdzę, Śnieżka Emalia Chlorokauczukowa) jest gwarancją braku rdzy na ogrodzeniu przez wiele lat. Jest to też obietnica spokoju i oszczędności. Pamiętajmy, że odpowiednie zabezpieczenie płotu, jest znacznie tańsze niż jego kompleksowa wymiana.

 

Galeria:

shutterstock_1670729.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny